HaberlerİranOrtadoğu

Kürdistan eyaleti şehid alimleriyle övünüyor

İran İçişleri Bakanı Muhammed Neccar “Kürdistan eyaletinde alim ve din adamlarının şehid düşürülmeleri, bölgenin mümin ve şerefli halkı açısından bir övgü kaynağıdır” dedi.

İçişleri Bakanı Mustafa Muhammed Neccar dün, Kürdistan eyaletinin geçtiğimiz Ramazan ayı ve mihrap Şehidlerinin anılması merasiminde yaptığı konuşmada “Mamusta Şeyh-ul İslam ile Mamusta Burhan Ali, hayatları boyunca halk, İslam, velayet ve fakihliğin hizmetindeydiler. İşte onların bu hizmetleri İslam ve mümin Kürdistan halkı düşmanlarının kin beslemelerine sebep oldu” dedi.

Muhammed Neccar daha sonra İslam düşmanlarının son 30 yıl içerisinde sürekli bir şekilde İran halkı ve İslami nizamına karşı çeşitli komplolar gerçekleştirmeye çalıştığını hatırlatarak “İslam ve Kürdistan düşmanları son olarak da sadece, hükümetin bu bölge halkına yönelik hizmetlerinin fark edilmemesi veya gerçekleşmemesini sağlayabilemk niyetiyle halk arasında nifak ve gruplaşma ortamı yaratmaya çalışıyorlar” diye vurguladı.

İçişleri Bakanı Muhammed Neccar ayrıca, İran halkının Şii-Sünni demeden birbirine kenetlenmesi ve vahdet ve dayanışma ortamını korumasıyla düşmanların bu yöndeki çabalarını bir kez daha boşa çıkarabileceğinin altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.