FilistinHaberlerOrtadoğu

Kuşatmaya karşı ciddi adımlar atılmalıdır

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, Uluslararası yetkililerden kuşatmanın üzerinden bin gün geçtikten sonra yaptıkları açıklamaları pratiğe yansıtmalarını istedi.

Cemal El-Hudari bugün (01 Nisan Perşembe) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yapılan bu açıklamaları pratik adımların takip etmesi ve Gazze üzerindeki bu barbar kuşatmanın bir an önce kaldırılması ve sınır kapılarının da açılması gerekir. BM yetkilisinin yaptığı son açıklamalarla Gazze’ye yapılan ziyaretlerin, Avrupa Parlamentosunun gösterdiği tavırla Goldstone Raporu’nun aldığı tavsiye kararlarının Gazze kuşatmasını kaldırmak ve sınır kapıları açmak için pratiğe yansıtılması gerekir.”

BM’nin Kudüs’teki İnsani İşler Koordinatörü Philippe Lazzarini “Gazze’deki dram insanlık onurunun yaşadığı krizi yansıtıyor” sözlerine de değinen El-Hudari “bu sözler gerçeği yansıtıyor fakat kuşatmayı kaldıracak düzeyde değil” dedi.

Avrupalı yetkililerin yaptığı açıklamaların uluslararası camianın bu kuşatmayı kaldırmadaki acziyetini yansıttığını söyleyen El-Hudari, sınır kapılarını açması için işgal rejimine baskı yapılması ve direniş projelerinin de desteklenmesi gerektiğini bir kez daha yineledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.