FilistinHaberlerOrtadoğu

Kuşatmayı hafifletme iddiası koca bir yalandır

Filistin İslamî Cihad Hareketi Siyonist işgal rejiminin Gazze kuşatmasını gevşettiğine dair söylediği sözlerin yalan olduğunu belirterek, işgal rejiminin bu yalan haberle siyasi ve ekonomik bir takım çıkarların peşinde olduğunu ifade etti.

Bugün Gazze’de bir basın toplantısı yapan İslamî Cihad Hareketi sözcüsü Ahmed El-Müdellil, Gazze kuşatmasının işgal rejiminin Filistin halkının çektiği sıkıntılar üzerinden siyasi ve ekonomik rant kazanmasına dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin uyguladığı kuşatmanın bütün boyutlarıyla kaldırılması gerektiğini belirten Müdellil şöyle devam etti: “Kuşatmanın tamamıyla kaldırılması ancak bütün sınır kapılarının açılması, her türlü eşyanın geçişine izin verilmesi ve Gazze ile Batı Yaka arasındaki engellerin kaldırılmasıyla mümkün olur”.

Müdellil sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, Siyonist yerleşkelerde yetiştirilen malların halkımıza pazarlanmasına karşıyız. İşgalcilerin ürettiklerini tüketeceğimiz bir pazara dönüşme zorunluluğumuz varmış gibi davranılıyor. Bizler kuşatılırken, fabrikalarımız kapatılırken, tarımımız telef edilirken, Gazze imarı engellenirken ve savaşta yıkılan evlerimizi imar etmememize izin verilmezken işgalcilerin pazarı olmamızı kimse istemesin”.

İslami Cihad sözcüsü Araplardan Filistin halkının yararına olacak şekilde tavır belirlemelerini isteyerek, onlardan kuşatmayı derinleştirecek veya el değiştirecek önerilere kulak vermemelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.