FilistinHaberlerOrtadoğu

Kuşatmayı kırmak için daha fazla kafile gerekir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkının üzerindeki zulüm ve barbarlığın kaldırılması için Gazze’ye daha fazla kafile gönderilmesini isteyerek, Gazze halkının yüzüne tebessümü getirin kafilelere teşekkür ettiğini belirtti.

Soysal İşler Bakanlığı’nın Dünya Özürlüler Günü münasebetiyle bugün (09 Aralık Çarşamba) düzenlediği etkinliğe katılan Başbakan Heniyye “Özgürlük, dönüş hakkı ve bağımsızlık yolunu aydınlatanların engelliler olduğuna inanıyoruz” dedi.

Yaşamlarını idame ettirmek için başkalarının yardımına ihtiyaç duyan engellilere seslenen Heniyye şöyle konuştu: “Sizler engelli değilsiniz. Halkınızla birlikte geleceği çiziyorsunuz. Sizler halkınız arasında karar merciisiniz. Sizi halkınıza hizmet etmekten alıkoyacak hiçbir engel yoktur.”

Hamas kurucusu şehit Şeyh Ahmed Yasin’i hatırlatan Heniyye şöyle devam etti: “Şehit Şeyh Ahmed Yasin felçli olmasına rağmen, dik duruşu, aklı, imanı ve sorumluluk bilinciyle bir halkı harekete geçirdi. Filistin topraklarındaki en büyük İslami hareketi kurdu. Sizler Allah’ın kitabında onurlandırılan kişilersiniz. Bombardıman, kuşatma, yurt dışına çıkamamaktan dolayı çektiğiniz sıkıntılar ve sıkıntılara karşı gösterdiğiniz sabırdan dolayı Allah size ecir yazmaktadır. Asıl ödül ise kuşkusuz O’nun katındadır.”

Başbakan Heniyye yaptığı konuşmanın devamında, kıt imkânlara rağmen hükümetin engelli vatandaşların yardımlarına koşacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.