FilistinHaberlerOrtadoğu

Kutsal mekanlara saldırı patlamaya yol açacak

Filistin Parlamento Başkanlığı, Siyonistlerin Filistin’deki kutsal mekanlara karşı başlattığı savaşın yol açabileceği sonuçlar konusunda uyarıda bulundu.

Filistin halkını Siyonistlerin saldırılarına karşı intifadaya davet eden Parlamento Başkanlığı, kutsal mekanlara saldırıların sessizce geçiştirilemeyeceğini söyledi.

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Arap ülkelerinin ve uluslararası kamuoyunun sessizliği arasında Müslümanların kutsal mekanlarına yönelik Siyonist saldırıların her geçen gün şiddetini artırdığına dikkat çeken Bahr, işgal hükümetini kutsal mekanlara açtığı savaşın olası sonuçları konusunda uyardı.

Kutsal mekanlara saldırıların kolaylıkla geçiştirilemeyeceğini belirten Bahr, “Bütün gruplarıyla Filistin halkını kutsal değerlerimizi çiğneyen, haklarımızı yok sayan, topraklarımızı Yahudileştirip bizleri mülteci durumuna düşürmek isteyen Siyonistlere karşı intifadaya çağırıyorum” dedi.

Siyonistlerin ihlalleri karşısında Arap ülkelerinin ve uluslararası kamuoyunun sessizliğini de eleştiren Bahr, Siyonist hükümetin kutsal mekanlara yönelik saldırılarıyla tüm kırmızıçizgileri aştığını ve olayların patlama noktasına yaklaştığını söyledi.

Başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın ve Fetih Hareketi’nin de yaşananlardan sorumlu olduğunu ifade eden Bahr, müzakerelere başlama niyetinin Siyonist işgalcinin saldırı iştahını açtığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.