FilistinHaberlerOrtadoğu

Kutsal mekanları savunmak için ön saflarda olacağız

İslamî Direniş Hareketi liderlerinden Muhammed Nezzal, Mısır halkının Filistin davasını ve Allah’ın Kitabı’nda konumlarını belirlediği mukaddes mekanları korumaya devam edeceğini ifade etti.

Müslüman Kardeşler’in meclisteki grubunun dün akşam (12 Mart Cuma) “Mukaddes mekanları korumak dini bir vecibedir” sloganıyla düzenlediği konferansa telefonla katılan Nezzal şöyle dedi: “İki halkı birbirinden ayırmak isteyen çelik duvara karşı olduğunuzu güçlü bir sesle haykırdınız. Hak ve topraktan ödün vermeyi öngören anlaşmalara karşı olduğunuzu da ifade ettiniz. Kahraman Filistin direnişini desteklediniz. Biz de işgale karşı direnişi sürdürmeye devam edeceğiz. Filistin direnişi, düşmanın Filistin davası ve Filistin halkına karşı kurmak istediği tuzakları boşa çıkaracaktır. Direnişten başka yol bilmeyen Filistin halkı direniş seçeneğine bağlı kalmaya devam edecektir”.

Hamas lideri Nezzal devamla şöyle dedi: “Filistin direnişi ümmetin mukaddes mekanlarını koruma cephesinin ön safında olmaya ve öncü kuvvet olmaya devam edecektir. Gösteri ve yürüyüşler direnişin bir parçasıdır. Filistin davasının maddi ve manevi olarak desteklenmesini istiyoruz”.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.