HaberlerİranOrtadoğu

Kutsal Savaş Dönemi Şehitlerinden 60 Kişinin Naaşı Bugün Vatana Getiriliyor

İran silahlı kuvvetler genel kurmay başkanlığı kayıpları arama komitesi karargahı komutanı Tuğgeneral Muhammed Bagerzade, kutsal savaş dönemi şehitlerinden 60 kişinin naaşının bugün vatana getirileceğini bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre dün İran-Irak sınırındaki Husrevi sınır kapısında bu konudaki son organize çalışmalarını tamamlayan İran silahlı kuvvetler genel kurmay başkanlığı kayıpları arama komitesi karargahı komutanı Tuğgeneral Muhammed Bagerzade, Kutsal Savaş Dönemi Şehitlerinden 60 Kişinin Naaşı Bugün Vatana Getiriliyor, şehitlerin naaşlarının özel törenle bugün çarşamba günü İran topraklarına getirileceğini bildirdi.

General Bagerzade arama çalışmalarında İranlı şehitlerin yanı sıra 80’de Iraklı askeri naaşının ele geçirildiğini ve bu naaşların da Irak yetkililerine teslim edildiğini söyledi.

İran silahlı kuvvetler genel kurmay başkanlığı kayıpları arama komitesi karargahı komutanı Tuğgeneral Muhammed Bagerzade, geçen hafta İran, Irak ve Dünya Kızıl Haç Örgütü arasında bu konuda bir anlaşma imzalandığını, bu anlaşma uyarınca İranlı şehitler ile Iraklı askerlerin cenazelerinin takas edildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.