HaberlerİranOrtadoğu

Kutsal savunma döneminden 7300 şehidin naaşı halen kayıp

Sekiz yıllık kutsal savunma dönemi Komutanlarından biri “kutsal Savunma dönemine ait 7.300 Şehidimizin naaşlarından hala hiçbir bir eser bulunamamıştır” dedi.

Sekiz yıllık kutsal savunma döneme Komutanlarından Hüseyin Kaci, dün akşam öğrenci ve üniversite çevresinden oluşan bir topluluk arasında yaptığı konuşmasında “Savaştan diri kalanların vazifesi, Şehidlerin mesajını toplumun diğer kesimlerine aktarmaktır” vurgulamasında bulundu.

Kaci daha sonra, bütün ülkelerin kabul ettikleri kanunlara göre her Şehid için onu hatırlatacak 10 eserin bırakılması gerektiğini belirterek “Eğer her Şehid için toplumda belli olacak bir şekilde en az 10 eser oluşturursak, yeni nesiller de o Şehidlerin hedef ve düşüncelerini daha iyi kavrayabilir” dedi.

Kaci ayrıca, henüz 7.300 Şehidimizin kayıp durumunda olduklarını belirterek “8 yıllık kutsal savunma dönemine ait Şehitlerimizin toplam sayısını savaşın sürdüğü günlerin sayısına böldüğümüzde 72 rakamı ortaya çıkıyor. Bilindiği gibi Kerbela hadisesi Şehitlerinin sayısı da 72’dir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (3) içerik yüklenmiştir.