HaberlerİranOrtadoğu

Kuveyt: İran ile ilişkilerimizi kimse bozamaz

Kuveyt meclis başkanı Casım Harafi, ülkesinin İran ile ilişkilerine övgüler yağdırarak bazı siyonist medya kurumlarının Kuveyt’te İran’ın casusluk çetesinin ortaya çıkarıldığı iddiaları hakkında görüş bildirmek için henüz erken olduğunu vurguladı.

Kuveyt’te İran için çalışan bir casusluk çetesinin ortaya çıkarıldığı ile ilgili bölgedeki bazı siyonist yandaşı medya kurumlarının ortaya attığı iddia hakkında görüş bildirmekten kaçınan Kuveyt meclis başkanı Harafi, İran ve Kuveyt ilişkilerinin çok iyi olduğunu vurguladı.

Bu konuda görüş bildirmek için henüz erken olduğunun altını çizen Harafi, hükümetin bu konuda bir bildiri yayınlamasını ve araştırmaların sonucunu bildirmesini beklemek gerektiğini, fakat ne İran, ne de bir başka ülkenin Kuveyt’te bu tür çetelerinin bulunmasını arzu etmediğini ifade etti.

İran ile ilişkilerinin çok iyi düzeyde olduğunu belirten Harafi, bu durumun burada her hangi bir çetenin bulunması ve iki ülke ilişkilerini etkilemesini engelleyen en önemli etken olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (19) içerik yüklenmiştir.