AsyaHaberler

Kuveyt: İran’a uygulanan çifte standarta karşıyız

İran İslam Cumhuriyetinin nükleer programı konusundaki çifte standartlı tutumu reddeden Kuveyt Meclis Başkanı Jassem Mohammad Abdulmohsen Al-Kharafi, uluslararası toplumun müzakereye yönelmesini istedi.

Kuveyt’te yayımlanan Arap Times gazetesine demeç veren Al Kharafı “Orta Doğu bölgesinin nükleer silahlardan arınması için İsrail de nükleer programlarını bir tarafa bırakmalı. Tüm ülkelerin barışçıl nükleer enerji hakkını destekliyoruz” dedi.

İran’ın nükleer meselesine ve bölgede gerilim yaratılmasından kaçınması konusuna işaret eden Kharafı, İran’a yönelik her türlü tehdit ve saldırıya karşı olduklarını belirtti.

Kharafı “İsrail ve İran nükleer programlara sahip olmalarına rağmen kaygılar sadece İran üzerinde yoğunlaşıyor. Bölgenin nükleer silahlardan arınmasını isteyenler İsrail’in de bölgenin bir parçası olduğunu bilmeliler” dedi.

Bu konuda çelişkili kararlar ve çifte standartlı tutumu reddeden Kharafı, barışçıl amaçlar için nükleer enerjiden yararlanma hakkını destekledi ve Kuveyt’in de bu konuyu değerlendirdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.