FilistinHaberlerOrtadoğu

Kuveyt, UNRWA’ya 15 milyon dolar yardım yaptı

Kuveyt hükümeti Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın eğitim çalışmalarına 15 milyon dolar yardımda bulunacağını belirtti. Kuveyt’in yaptığı bu yardımla UNRWA’nın 1015-2016 eğitim ve öğretim dönemine zamanında başlayacağı belirtildi.

UNRWA bugün (28 Ağustos Cuma) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bütçede meydana gelen 101 milyon dolarlık açığın kendilerine bağlı 685 okulda eğitim dönemini ertelemek zorunda kalmalarına neden olduğunu belirterek, bunun ise beş bölgede (Gazze, Batı Yaka, Ürdün, Lübnan ve Suriye) kendilerine bağlı okullarda okuyan Filistinli çocukların üzerinde olumsuz etki yapacağını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan UNRWA yetkilisi, eğitimin kendilerine bağlı 685 okulda okuyan Filistinli öğrenciler için önemli bir konu ve Filistinli mültecilerin izzeti ve onuru olduğunu söyledi.

UNRWA yetkilisi yaptığı açıklamada, yaşadıkları birçok zorluk ve sıkıntıya rağmen Filistinli öğrencilerin Kuveyt hükümetinin sağladığı yardımlar sayesinde umutlarına doğru yol almaya devam edeceklerini belirtti.

UNRWA tarafından yapılan açıklamada ayrıca, Filistinli mülteciler, özellikle yarım milyon Filistinli çocuk adına yardım konusunda oldukça cömert davranan Kuveyt hükümetine minnettar oldukları ve teşekkür ettikleri ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.