HaberlerOrtadoğu

Kuveytli sünni alim şiaları savunduğu için tekfir edildi

Kuveytli âlim Tarık Es Suveydan, Youtube’da yer alan: “Şiaları savunmak için kendimi feda etmeye hazırım.” Sözlerinin yayınlanmasının ardından alim ve yazar çevresinden kendisine yoğum eleştiriler gelerek tekfir edildi.

Kuveytli yazar Tarık Es Suveydan, bugünlerde medya yayın organları tarafından yoğun saldırılara maruz kalıyor. Suçu ise oldukça büyük! Çünkü vahdet ve kardeşlik çizgisinde hareket ederek Şialara sahip çıkmış.

Tarık es Suveydan örneğinde de görüldüğü gibi Şialara düşmanlık güden selefi gruplar ve mezhepçilerin tek hedefi Şialar değil. Bilakis kendilerinden bile olsa nerede bir aykırı söz duysalar hemen ona saldırmakta ve tekfir etmektedirler. Bu şekilde ikinci hamle olan kan dökme merhalesine geçebilmektedirler. Tekfirci, mezhepçi gruplar, bunun örneklerini Irak’ta çok sergilediler. Irak’taki Şia vatandaşların katliamına itiraz edip tasvip etmeyen Sünni alimler bu gruplar tarafından tekfir edilerek öldürülmüştü. Hatta bununla da yetinmeyen tekfirci mezhepçi gruplar vahdet yanlısı Sünni camileri bile hedef almış ve yerle bir etmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.