HaberlerDünyaIrakOrtadoğu

Kuzey Irak, ABD ve İsrail casusları için güvenli bir sığınak

Irak Ketaib Hizbullah hareketi, kuzey Irak’ın paralı askerler, komplocular, ABD ve İsrail istihbarat servisleri unsurları için güvenli bir sığınak haline döndüğünü bildirdi.

El-Mesire kanalına göre, Irak Ketaib Hizbullah hareketi, dün yayınladığı bildiride, kuzey Irak’taki Siyonist rejimle normalleşmeyi desteklemek için yapılan toplantıya atıfta bulunarak, ”Siyonist ajanlar işgalcilerle ilişkilerin normalleşmesini teşvik etmek için Irak anayasasına aykırı bir şekilde hareket ettiler ve buna karşı sessiz olmak mümkün değil” dedi.

Bildiride, Siyonist-Amerikan merkezlerine karşı ülkenin güvenliğinin korunmasına vurgu yapılırken uzlaşmacı hainlerin fırsatları değerlendirmeye çalıştığına dikkat çekildi.

Irak El Necbe Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ekrem El Kaabi de konuyla ilgili olarak, “Bu Siyonist toplantının Erbil’de yapılması, Irak’ın Filistin’e karşı tarihsel konumunu değiştirmeyecektir” dedi.

Irak Seyyid el-Şüheda taburlarının genel sekreteri Ebu Ala el-Velay de, “Normalleşmeye yönelen ya da komplocu girişimlerde bulunanlara karşı tarihi ders vereceğiz” dedi.

Irak’taki Sadr grubunun lideri Mukteda es-Sadr da Irak’ın Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme konulu bir konferansı engellemesi gerektiğini söyledi.

Mukteda es-Sadr, “Irak Kürdistan bölgesinin yetkilileri, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleştirilmesini suç saymalı ve bu Siyonist konferansın tüm katılımcılarını tutuklamalıdır.” dedi.

Irak’taki Sadr grubunun lideri, Irak’ın siyonist İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeyeceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.