HaberlerIrakOrtadoğu

Kuzey Irak’ta bir Kürt devleti İsrail’in çıkarınadır

İşgalci İsrail’in üst düzey yetkililerinden biri, İran’ın bölgede gücünün artmasından duyduğu endişelerini ifade ederken, Irak’ın Kürt bölgesinin bağımsız olmasını, İsrail’in çıkarları doğrultusunda bir gelişme olarak tanımladı.

İşgalci İsrail Başbakanı Baş Danışmanı “Yossi Alpher”, Kürtçe yayınlanan Süleymaniye basımı “Vatandaş” dergisine verdiği bir demeçte, Iraklı Kürtlerin bağımsız olmasının İsrail’in çıkarları doğrultusunda olduğunu belirtti.

Siyonist İsrail’in bölgede yalnız ve yardımcısız olduğunu ve bu durumda ancak Kürtlerin İsrail için iyi dost olabileceklerini dile getiren İsrailli bu yetkili ayrıca, Mossad casusluk teşkilatının Irak’ı bölmeye ilişkin planlarını da ifşa ederken “Bizim uzun vadeli planlarımızdan biri, Amerikalıların Irak’tan çekilmelerinden sonra, Kürdistan’ın Irak hükümetinden bağımsız olmasını sağlamak. Biz bunu Amerikalı yetkililere de bildirdik” şeklinde konuştu.

Katil İsrail Başbakanı Baş Danışmanı Yossi Alpher ayrıca, İran’ın bölgede gücünün artmasından duydukları endişelerini ifade ederken “İran’ın bölgede gücünün böyle artışı sadece İsrail’i değil, Suudi Arabistan ve birkaç Arap ülkeyi daha kaygılandırıyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.