HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Laricani, 33 günlük savaş zaferinin yıldönümü dolayısıyla Lübnan Hizbullahına tebrik mesajı gönderdi

İran meclis başkanı Ali Laricani, Hizbullah direniş güçlerinin siyonist rejim İsrail ile 33 günlük savaştaki zaferin yıldönümü vesilesiyle Lübnan halkı ve milletvekillerini tebrik etti.

Terör rejimi İsrail ordusu temmuz 2006’da Lübnan topraklarına savaş açmış ve bu savaş 14 ağustos tarihine kadar sürmüş ve Lübnan Hizbullah hareketinin zaferiyle sona ermişti. Hizbullah direniş güçlerinin zaferi sonucu terör rejimi ağır yenilgiyi kabul etmek zorunda kalmıştı.

Sözkonusu zaferin yıldönümü münasebetiyle Laricani, Lübnan meclis başkanı Nebih Berri’ye hitaben gönderdiği mesajda, sözkonusu savaşın direniş güçlerinin tedbir, dirayet, fedakarlık ve kararlı mücadelelerinin, Lübnan’da halkın birlik ve beraberliğinin bir sonucu olduğunu bildirdi.

Laricani, sözkonusu zaferin, bölge halklarının dünya siyonizmi ve emperyalizminin oyunları karşısında sessiz kalmayacağını ispatladığını ve bütün güçleriyle izzetlerini ve topraklarını savunmaya hazır olduklarını gösterdiğini bildirdi.

İran meclis başkanı,bu zaferin ardından, bölge halkları din, mezhep ya da etnik kökene bakılmaksızın direnişin salgınlara karşı en etkili ve en etkili silah olduğunu ve düşmanın artan tehdidine karşı direniş düşüncesini daha da fazla destek verdiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.