HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Laricani: ABD, bölgedeki tüm sorunların kaynağı

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İslamabat’ta Afgan mevkidaşı Abdurrauf İbrahimi ile bir araya geldi. Görüşmede Laricani, Afganistan ve bölgedeki tüm sorunların esas kaynağının ABD olduğunu kaydetti.

İslami Şura Meclisi Başkanı görüşmede, Washington’un Kabil’e karşı yeni stratejisine işaretle, ABD’nin bölgede IŞİD terör örgütüne destek verdiğini hatırlatarak, ABD’nin silah satışları için bölgedeki istikrarsızlığın sürmesini istediğini kaydetti.

Afganistan Meclis Başkanı da görüşmede, Afganistan’da IŞİD teröristlerinin varlığının artmasının endişe verici olduğunu belirterek, bunun bölge için ciddi bir tehdit sayıldığını ifade etti.

Pakistan’ı ziyaret eden İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Pakistan Milli Meclis Başkanı Eyaz Sadık ile İslamabad’da görüşüp fikir alışverişinde bulundu.

İki taraf bu görüşmede karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Laricani’nin “Terörle Mücadelenin Yollarını İnceleme Konferansı”na katılmasını etkili olarak nitelendiren Pakistan Meclis Başkanı Eyaz Sadık ise, İran’ın terörle mücadele alanında önemli bir role sahip olduğunu açıklayarak yakın gelecekte Tahran’da yapılması planlanan toplantının gayet önemli olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.