Haberlerİran

Laricani: Cehalet ve şiddetle mücadele Hz.İsa’nın (S) öğretilerindendir

İran meclis başkanı Ali Laricani, İran Asurilerine hitaben yayınladığı mesajda, miladi yeni yıl ve Hz.İsa (S)’ın doğum yıldönümünü tebrik ederek, barış ve dostluk, cehalet ve şiddetle mücadelenin Hz.İsa (S)’in öğretilerinden olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Laricani, dün akşam İran’ın Urumiye kentinde düzenlenen Hz.İsa’nın (S) doğumunu kutlama merasimine gönderdiği mesajda, Dünya Asurileri Birliği genel sekreteri tarafından okunan mesajında, ‘o hazretin duygusal ve dostluk bağlarının yayılmasında dünya genelinde çok etkili olduğunu’ söyledi.

İran meclis bakanı, Hz.İsa (S)’in muhabbetinin bugün her zamandan daha fazla hissedildiğini ve onun takipçilerinin Hz.İsa’nın buyrukları ve öğretilerini dikkate alarak hayata geçirmeleriyle dünyada barış ve dostluğun daha da ilerletilebileceğini bildirdi.

Laricani, mesajının ayrı bir yerinde, başta İran’daki Hz.İsa(S) takipçileri olmak üzere bütün dünyadaki İsa Mesih (S)’in takipçilerine barış ve esenlik içinde bir yaşam temenni etti.

Urumiye’de Meryem ana kilisesinde düzenlenen Hz.İsa’nın doğumunu kutlama merasimine Dünya Asurileri Birliği genel sekreteri ve yerel yetkililer katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.