AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Laricani, Cezayir ve Gine Bisao meclis başkanları ile görüştü

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Cezayir meclis başkanı ile görüşmesinde bu ülkenin İslam alemindeki yer ve konumuna temasla, iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik ve güvenlik ilişkilerinin daha da geliştirilmesi zaruretini hatırlattı.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün öğleden sonra Cezayir Meclis Başkanı Said Bohjeh ile bir araya gelerek ikili ilişkiler, bölgesel ve uluslararası meseleleri görüştü. Laricani, terörizm krizinin artık bölgeye kök saldığını ve radikalizmin bugün İslam dünyasının başlıca sorunlarından olduğunu bildirdi.

Cezayir meclis başkanı da bu görüşmede Tahran’da düzenlenmekte olan İslam ülkeleri meclis başkanları 13. oturumunun, İslam aleminin karşı karşıya bulunduğu sorunların giderilmesi ve çözüm yollarının bulunması konusunda iyi bir fırsat olduğunu bildirdi.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı ayrıca Gine Bisao meclis başkanı ile de bir araya gelerek ikili ilişkiler, bölgesel ve dünya sorunlarını görüştü. Laricani Amerikan yönetiminin saldırgan siyasetlerinin dünyada terör örgütlerinin artmasına yol açtığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.