İslami Davet

Laricani: Filistin meselesi bazı siyasilerce unutulmuştur

4 Eylül 2017 21:27

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, birçok İslam ülkesinde güvenlik alanında sorun olduğuna işaretle, bu arada Filistin konusunun bazı siyasilerce unutulduğunu vurguladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bugün meclis çalışanlarıyla yaptığı görüşmede, bölge gelişmelerine işaretle, bazı bölgesel ve bölge dışı ülkelerin İran’ın siyasi olarak izole edildiğini lanse etmeye çalışarak, İran’ın Filistin, Suriye, Yemen ve Bahreyn’de ve terörizmle mücadeleye yönelik tutumlarında yalnız kaldığını söylemek istediğini, ancak yenildiklerini vurguladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı, ABD yönetimindeki değişiklikler ve ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarının İran’ı izole etme çerçevesinde olduğunu ancak İran halkı 19 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerine görkemli katılımıyla ABD’nin iddialarına güçlü karşılık verdiğini ifade etti.

Laricani ayrıca Myanmar’daki cinayetlere karşı uluslararası arenada sessizlik sürerken İran’ın bu bağlamda tavrını ortaya koyduğunu ve Yemen, Suriye ve Bahreyn gelişmeleriyle ilgili olarak defalarca kendi tutumunu ilan ettiğini, bunun da İran’ın her daim eylem arenasında olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Laricani: Filistin meselesi bazı siyasilerce unutulmuştur Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık