HaberlerİranOrtadoğu

Laricani: İran bölgenin güvenliği için çalışıyor

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İran İslam Cumhuriyetinin bazı ülkelerin aksine bölgenin güvenliğinin sağlanması için çalıştığını ve bu konuda sorumluluk sahibi olduğunu söyledi.

Laricani, dün Tahran’da İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu yöneticileri ve komutanlarından bir grupla yaptığı görüşmede, Muhafızlar ordusunun bölgede caydırıcı ve uyarıcı bir özelliğe sahip olduğunu belirterek, ayrıca bölgede mazlum ülkelerin hamisi konumunda olduğunu söyledi.

Laricani, düşmanların bölgede yeni komplolarına da işaretle, düşmanların İslam ümmeti arasında ihtilaflar ve sorun çıkarmaya çalıştığını ve buna karşı çok bilinçli olarak mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

İslami Şura Meclisi başkanı Laricani, İran’ın bölgede imparatorluk peşinde olmadığını aksine bölgede mazlum milletleri savunduğunu belirterek, bölge milletlerinin İran’a güvendiğini söyledi.

Laricani, Siyonistlerin Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’ya yönelik son saldırısına da temasla, İran milletinin her zaman gasıp siyonist rejimin zorbalığına karşı olduğunu ve Filistin halkının yanında olduğunu ve Filistin halkı ile direniş güçlerine yardım ettiğini söyledi.

İran meclis başkanı dünyanın tek kutuplu düzenden çok kutuplu bir düzene geçmekte olduğunu belirtirken dünyada bugün bölgesel yeni güçlerin çıkmakta olmasını yenidünya düzeninin ayrı bir özelliği olarak niteledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.