FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Laricani, İran Meclisi’nin “Kudüs” kararını takdir etti

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Meclis’e şükranlarını bildirip hükümetin de sözü geçen yasanın yürütülmesini ciddiyetle gündeme taşımasını ümit etti.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, milletvekillerinin “Filistin halkının islami İnkılabı’na destek” tasarısını yüksek bir oyla onaylaması ardından, “Böyle bir karara tam zamanında imza attığınız için siz milletvekillerini takdir ediyorum. ABD başkanı tarafından gerçekleşen girişimler aslında sözde “barış süreci” vasıtasıyla yürütülen komploların devamında Filsitinlilere zarar vermeyi amaçlıyordu” ifadelerinde bulundu.

Meclis’e şükranlarını bildirip hükümetin de sözü geçen yasanın yürütülmesi konusunu ciddiyetle gündeme taşımasını ümit eden Laricani sözlerine şunları da ekledi: Siyonist Rejim’in başkentini Kudüs’e taşıma kararına yönelik ülkemiz ile birlikte Müslüman ülkelere hakim kamuoyunun karşı çıkmasıyla yüzleşen ABD, başka alçak bir senaryoya başvurarak, birer füzenin leşini tüm dünyayla paylaşıp İran’ın Yemen’e füze sevk ettiği iddialarında bulundu, ancak onların bu girişimi bile BM’de yüksek bir oyla reddedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.