HaberlerİranOrtadoğuUzakdoğu

Laricani: İran ve Vietnam arasında iktisadi ilişkiler için güzel potansiyeller mevcut

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin Vietnam’ın potansiyellerinden iktisadi ilişkilerin kalkınması için çok iyi istifade edebileceğini belirterek, Vietnam’la bu konuda ilişkileri olumlu gördüklerini söyledi.

İran meclis başkanı, Hanoy’da Vietnam Meclis Başkanı bayan Nevin Vin Ti Kim Nan’ın verdiği akşam yemeği ziyafetinde, Vietnamlı yetkililerle yaptıkları görüşmelerin iyi ve yapıcı geçtiğini belirterek, Vietnam başbakanı ile yaptığı görüşmede çeşitli konuların ele alındığını söyledi.

Laricani, iki ülke arasında ticari ilişkilerin istenilen düzeylerde olmasını arzuladıklarını belirtirken, Vietnam halkının İran’da saygı duyulduğunu ve Vietnam halkının bağımsızlık mücadelesinin de her zaman İran halkının zihninde olduğunu söyledi.

İran meclis başkanı, Vietnam meclis başkanını İran’a davet ederken, İran’ın Vietnam’la iktisadi ilişkilerin geliştirilmesi için çok iyi potansiyellere sahip olduğunu söyledi.

Bu arada Vietnam meclis başkanı bayan Nguyen Thi Kim de, İran meclis başkanının Vietnam ziyaretinin kesinlikle ikili ilişkilerin gelişmesinde olumlu rolünün olacağını belirterek, bu görüşmede iki ülke arasında siyasi, iktisadi ve ticari alanlarda ilişkilerin ve işbirliklerin geliştirilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.