FilistinHaberlerOrtadoğu

Laricani, Lübnan ve Filistin meclis başkanları ile görüştü

Gazze’ye yardım götüren filoya yönelik Siyonist rejimi tarafından yapılan kanlı saldırı sonrasında İslami Şura Meclisi Başkanı Dr. Ali Laricani, Lübnan ve Filistin meclis başkanlarını telefonla aradı.

Gazze’ye yardım götüren filoya yönelik Siyonist rejimi tarafından yapılan kanlı saldırı sonrasında İslami Şura Meclisi Başkanı Dr. Ali Laricani, Lübnan ve Filistin meclis başkanlarını telefonla arayarak, bu saldırı neticesinde Siyonist rejiminin insanlık dışı mahiyeti tüm dünya kamuoyu nezdinde ortaya çıktığını söyledi.

Laricani bu telefon görüşmesinde, bütün müslüman ülkelerin tek yürekle bu olaya tepki göstermelerini istedi.

Lübnan Meclis Başkanı Nebih Beri ise bu telefon görüşmesinde İslami Şura Meclisi’nin tepkisinden dolay takdirlerini dile getirerek, Siyonist rejimi yeni bir cinayete tekrar imza attığını, insani ve uluslararsı normları hiçe saydığını herkese tekrar aşikar olduğunu açıkladı.

Filistin Ulusal Meclis Başkanı Selim Zanun da bu görüşmede, bu saldırıda Kudüs işgalcisi rezil ve rüsva olduğunu dile getirerek, acı veren bu olaydan İslam dünyasının tepki göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

Selim Zanun, bu konuda zamanında tepki gösterdiği için İslami Şura Meclisi’ne teşekkürlerini sundu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.