AfrikaHaberler

Laricani, Mısır dışişleri bakanı ile görüştü

İran İslami Şura meclisi başkanı, Mısır dışişleri bakanıyla görüşmesinde Filistin meselesinin çözümlenmesi için ihtilafların giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Laricani dün Kahire’de Mısır dış işleri bakanı Ahmet Ebugayz ile görüşmesinde Mısır’ın Filistin meselesinin çözümlenmesindeki etkisine değinerek Filistinli gruplar arasında vahdet sağlanmasının önemli sayıldığı ve bu grupların vahdet sağlaması için ortam sağlanması gerektiğini söyledi.

Mısır’ın Gazze halkının Refeh limanının kapalı tutulmasından dolayı karşılaştıkları sorunların giderilmesindeki rolüne değinen Laricani, Gazze’nin önemli sorunlarla karşı karşıya bulunduğu durumda Mısır hükümetinin bu konuda etkili rol oynamasının beklendiğini söyledi.

Mısır dış işleri bakanı ise mantıklı bakıldığında Filistinliler arasındaki ihtilafların kısa sürede çözümlenmesi gerektiğinin görüldüğünü belirtti.

Laricani’yle Ebugayz, ayrıca İran-Mısır ilişkilerinin özellikle de siyasi. Ekonomik alanlarda gelişmesi üzerinde durarak bu alanda görüş teatisinde bulundular.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.