HaberlerİranOrtadoğu

Laricani: Suriye’de Teröristler Kimi İstihbarat Cihazlarının Yardımlarıyla Hedeflerine Saldırdı

İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bir kısım devletlerin dar çıkarlarını sağlama amacıyla istihbarat cihazlarını terör örgütlerin hizmetine çalıştırdıklarını belirtti.

Pakistan’ın başkenti İslam Abat’ta ‘Terörle Mücadele Yollarını Araştırma’ sloganı altında düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada Laricani; terörün ideoloji ve başka devletlere işgal nedeniyle son zamanlarda ciddi bir şekilde tırmandığına dikkat çekti.

Laricani bir kısım devletlerin ideolojinin pekiştirilmesine yol açan okul ve kurumlara izin verdiklerine işaret ederken, ABD ve NATO’nun Afganistan’ı işgal etmelerinin de radikal terörün tırmanmasına büyük bir katkı sağladığını belirtti.

Birçok devletin istihbarat cihazlarını terör örgütlerin hizmetine kullandıklarına vurgu yapan Laricani; Suriye’de terör örgütlerin hedeflerine saldırılarını belli başlı devletlerin istihbarat cihazlarından temin ettikleri bilgi ve muhtelif destekle gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Laricani bu cihazların teröristlere sağladıkları bilgiler, askeri destek ve finansın terörün tırmanmasına yine çok büyük katkı sağladığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.