HaberlerİranOrtadoğu

Laricani: Terörizm İslamofobi’nin yayılması için bir araç

İran’ın Kum kentinde bir konuşma yapan İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, terör örgütlerinin İslam’ın aydınlık yüzünü karartmak için oluşturulduğu söyleyerek, “Son zamanlarda bazı Batı ülkeleri İslamofobi’nin yayılması ve İslam’ın aydınlık yüzünü karartmak için terörizmi bir araç gibi kullanmaktadırlar. Kuşkusuz terörizimin İslam’la hiçbir ilgisi yoktur. Bütün Sünni Müslümanlar IŞİD ve diğer terör örgütlerinin düşüncelerine karşıdırlar. Dolayısıyla IŞİD’in düşünce tarzının İslam’la hiçbir alakası yoktur” dedi.

Terörizm bir evrensel sorundur

Laricani, “İran İslam Cumhuriyeti geçen yıllarda terörizm tehlikesinin yayılması konusunda diğer ülkelere hitaben uyarıda bulundu. Bu uyarıyı duymamazlıktan gelen Batı ülkeleri sesizliğe kapıladı. Böylece terör örgütleri Afganistan, Suriye ve Irak’ta bazı Batı ve bölge ülkelerinin desteğiyle güçlendiler” açıklamasında bulundu.

İslami Şura Meclisi Başkanı, “Şu an eskisinden daha çok güçlenen terör örgütleri Batı ülkelerini de tehilkeye düşürdü. Terör örgütlerine destek verenler terörizmin bölge ve bütün dünya için büyük bir tehlike olduğunu farketti. Gerçi yine de bazı Batı ülklerinin yaramazlığı sözkonusudur” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.