HaberlerİranOrtadoğu

Laricani: Terörizmle mücadele İslam ülkelerinin öncelikli programı olmalı

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, müslüman ülkelerin terörizmle mücadeleyi öncelikli olarak programlarına koymaları gerektiğini belirtti.

Laricani, Tahran’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisler Arası Konferansı’nın kapanış merasiminde yaptığı konuşmada, Amerikalıların Suriye’de sürdükleri siyasetlere bakıldığında onların bölgede terörizm macerasının son bulmasını istemediğini gösterdiğini söyledi.

Laricani, İslam dünyası bağlarının geçmişe göre daha da derinleştiğini belirterek, ”Tahran’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Meclisler Arası Konferansında İslam ülkeleri arasında ciddi hiç bir ihtilafın olmadığı görülmüştür ve bu konuda bütün herkes ortak görüştedir” dedi.

İran meclis başkanı, parlamentoların halkların sesi olduğunu belirterek, ‘İslam ülkelerinin işinin bugün başladığını ve kendilerini savunacak yola devam etmesi gerektiğini’ söyledi.

Laricani, Amerika’nın dünya ülkeleri halklarına karşı aşağılayıcı ve hakaret içerikli ahlaksızca tutumuna da temasla, ‘ABD başkanı Trump’ın sözleri, ülkeler aleyhinde çok fazla hasar ve zararları beraberinde getirecek yeni bir savaşın işareti olduğunu gösterdiğini’ söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.