HaberlerİranOrtadoğuUzakdoğu

Laricani, Vietnam Yurtsever Cephesi Başkanı ile görüştü

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İran hükümeti ve meclisinin Vietnam ile münasebetleri geliştirmek için istekli olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bugün Hanoi’de Vietnam Yurtsever Cephesi Başkanı Çan Teng Men ile yaptığı görüşmede, İran halkının Vietnam halkının sömürgeciliğe karşı mücadelesini takdir ettiğini vurguladı.

Laricani iki ülkenin ikili münasebetlerin geliştirilmesi için petrol, doğalgaz, petrokimya, maden, haberleşme ve modern teknoloji alanlarında iyi potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Laricani ayrıca bölgede Amerikalılar’ın istikrarsızlık çıkarmaya devam ettiğine işaretle, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği son saldırının da bölgeyi karıştırmak için olduğunu ve krizin çözümüne hiç katkı sağlamadığını çünkü Suriye’de krizin siyasi çözümü olduğunu ifade etti.

Vietnam Yurtsever Cephesi Başkanı da, Vietnam halkı ve hükümetinin İran halkına sömürgecilerle mücadele başta olmak üzere Vietnam’a desteğinden dolayı teşekkür ettiklerini kaydetti, iki ülkenin münasebetlerin daha da gelişmesini istedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bugün sabah saatlerinden Vietnam’a gitti.

Kapalı