HaberlerİranOrtadoğu

Laricani, Yeni Zelanda büyükelçisi ile görüştü

Yeni Zelanda’nın Tahran büyükelçisini kabulünde İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclis Başkanı, iki ülkenin ortak menfaaleri çerçevesinde pek çok alanda işbirliği olanağı mevcut olduğunu söyledi.

Ali Laricani, Yeni Zelanda’nın Tahran büyükelçisinin kabulünde iki ülke arasındaki teknik, ekonomik ve sanayi ilişkilerinin geliştirlmesine vurguladı.

Yeni Zelanda ile işbirliğini pekiştirmekte İran’ın yaklaşımı olumlu olduğunu ifade eden Laricani, iki ülkenin parlamento ilişkilerinin gliştirlmesine vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclis Başkanı, iki ülkenin ortak menfaaleri çerçevesinde pek çok alanda işbirliği olanağı mevcut olduğunu söyledi.

Yani Zelanda’nın Tahran büyükelçisi Bryan Sanders ise bu görüşmede, ülkesinin İran ile ilişkilerini geliştirmekte azimli olduğunu kaydederek, İran ve Yeni Zelanda’nın ilişkilerinin geliştirilmesi için pek kapasite mevcut olduğunun altını çizdi.

Bryan Sanders, iki ülkenin parlamento ilişkilerinin geliştirilmesinin önemini anlatarak, bu ilişkilerin iki ülkenin ilişkilerinin geliştirilmesine yardımcı olacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.