HaberlerİranOrtadoğu

Laricani’den Afganistan senato ve temsilciler meclisi başkanlarına taziye mesajı

İran meclis başkanı Ali Laricani, Afganistan senota ve temsilciler meclisi başkanlarına gönderdiği ayrı ayrı mesajda terörist saldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerini bildirdi.

Geçen cumartesi günü Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenen terörist saldırıda 95 kişi ölmüş ve 158 kişi de yaralanmıştı. Taliban terör örgütü saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

İran meclis başkanı Ali Laricani, Afganistan meclis başkanı Abdulrauf İbrahimi’ye gönderdiği taziye mesajında, bu terör saldırısını kınarken, Afgan halkı ve hükümeti ve temsilciler meclisiyle dert ortaklığında olduğunu bildirdi ve ” İran’ın terörizmle mücadelede ve kalıcı güvenlik ve huzurun sağlanması için komşu ve kardeş Afgan halkı ve devletine her zaman yardım edeceğini’ bildirdi.

İran meclis başkanı Afganistan senato meclisi başkanı Fazıl Hadi Müslim Yar’a da gönderdiği ayrı bir mesajda da, Kabil’de masum insanları hedef alan terör saldırısını kınarken, terörist saldırının bir kez daha milletlerin güvenliği için bir tehdit ve tehlike olduğunu gösterdiğini bildirdi.

Laricani, tekfirci terörist grupların ortadan tam olarak kaldırılması ve İslam dünyasında güvenliğin ve barışın sağlanması için bütün ülkeler arasında işbirliğinin zaruri olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.