HaberlerİranOrtadoğu

Laricani’den Batı’nın füze maceracılığına tepki

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Batı’nın İran’ın füze programıyla ilgili yeni maceracılığının hukuki değeri olmadığını ve propagandadan ibaret olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, meclis temsilcileriyle Nevruz Bayramı görüşmesinde, İran tarafından üretilen balistik füzelerin nükleer başlık taşıyacak şekilde tasarlanmadığını ifade etti.

Laricani, Batı’nın yeni iddialarının bahane arayışından ibaret olduğunu kaydetti.

İslami Şura Meclisi Başkanı direniş ekonomisinin önemine işaretle, mevcut durumda İran’da üretken ve iç kaynaklı ekonominin tahakkuku için derin ve kapsamlı harekete ihtiyaç olduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin yoluna taş koyanların başka yollardan yeni yaptırmlar peşinde olabileceği için dikkatle bu konunun izlenmesi gerektiğini ifade etti.

Laricani, üretken ekonominin işsizlik, enflasyon ve sosyolojik zararlar dahil birçok sorunların çözümü olduğunu hatırlatarak, İran ekonomisinin İslam İnkılabı Rehberi’nin beyan ettiği üretken ekonominin tahakkuk yolunda ilerlemesi halinde kesinlikle birçok sorununun çözüme kavuşacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.