HaberlerİranOrtadoğu

Laricani’den Hz. İsa Mesih’in (S) veladet yıldönümü münasebetiyle tebrik mesajı

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, Hz. İsa Mesih’in (S) veladetinin yıldönümü ve yeni Miladi yıl münasebetiyle mesaj yayınladı.

Mehr haber ajansına göre, Laricani, dün bu münasebetle yayınladığı bildiride, bugün dünyanın her zamankinden daha fazla, adalet, barış ve huzura kavuşması ve iksitadi, siyasi, sosyal ve kalkınma alanındaki eşitsizliklerin azaltılması için ilahi mesaj getiren büyüklerin öğretilerine ve ona geri dönüşe ihtiyaç olduğunu bildirdi.

İran meclis başkanı mesajında ayrıca, yeni miladi 2016 yılını terörizmin yayılmasından dolayı geçmişe göre daha da tehlikeler dolu olarak görürken, Asya’nın batısında, Afrika’daki son terör girişimlerinin, gerçekte bütün milletler ve ülkeler için insanlık dışı bir unsur olarak gösterdi.

Sözkonusu mesajda, terörizm ve onun kökünün kurutulması ve aşırı görüşlerin yayılmasının önlenmesi konusunda meclisler arasında işbirliğinin arttırılmasının gerekli olduğunu belirten Laricani, bu doğrultuda, terörizmin yayılmasının önlenmesi çerçevesinde, fakirlik, eşitsizlik, çifte standart siyasetler, müdahaleci girişimler, milletlerin oylarına saygısızlık gibi konularda son derece dikkatli olunması ve bu konuların terörizmle mücadele kapsamında yeniden ele alınması gerektiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.