DünyaHaberlerİranOrtadoğu

Laricani’den İslam ülkelerine Kudüs çağrısı

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricanî, İslam ülkeleri meclis başkanlarına mektub yazarak, siyonist rejimin, Kudüs’te yürüttüğü yıkıcı ve bölgenin kültürel ve nüfus dokusunu değiştirme siyasetlerinin önlenmesini istedi.

Filistin milli meclisi başkanının İslam ülkeleri parlamentolar birliği başkanı sıfatıyla,İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani’ye, siyonist rejimin Kudüs-ü şerif’in tarihi ve nüfus dokusunu değiştirmeye yönelik yıkıcı faaliyetlerine dair raporu ardından, İslam ülkeleri meclis başkanlarına mektub yazarak, başta Kudüs olmak üzere, bölgedeki islami kimliği tahrib edecek eylemlerin ivedilikle durdurulmasını istedi.

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, siyonist rejimin, Kudüs’te Filistin ve islami kimliği yok edecek binaları yıkarak, yada, bölgede ayrımcı duvarlar inşa ederek, kudüs’ün etrafından diğer Filistin bölgelerinden ayrıştırılmak istendiğini söyledi.

Filistin halkının siyonist rejim karşısında Gazze’de kahramanca direnmiş olmalarının, siyonist rejimin, bölgedeki şom hedeflerine ulaşmasının önlediğini belirten İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricanî, siyonist rejimin vahşi cinayetleri ve şom hedeflerini, devletler, parlamentolar, uluslar arası kurum ve kuruluşlar, ciddi bir şekilde takib etmiş olsalardı, işgal rejimi, cinayetlerini bu şekilde sürdürmezdi. Kudüs’teki islami ve tarihi dokuyu bu şekilde rahat tahrib etmezdi diye vurguladı.

İslam ülkeleri parlamentolar birliği başkanlığı ve İslami şura meclisi başkanı Ali Laricanî, Amerikan başkanı Barack Obamanın değişim söylemlerinin, işgal rejimi israil’in siyasetleri karşısında kendi siyasetlerini değiştirmesi gerekir hatırlatmasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.