HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Laricani’den Suriye’de direnişin devamına övgü

İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’de direnişi takdir ettiğini belirterek, Suriye halkının geleceği konusunda kendisinin karar vermesi gerektiğini söyledi.

Dün gece Suriye meclis başkanı ile Tahran’da görüşmesinden sonra basına demeç veren Laricani, ABD ve Arap Birliği’nin ırkçı İsrail’in 1967 sınırlarına dönmesi konusunda vardıkları anlaşmaya temas ederek, sözkonusu gündemin ırkçı İsrail aleyhinde baskıların artmasından kaynaklandığı ve siyasi bir taktik olduğunu belirtti.

Laricani, batılıların siyonist İsrail’i inzivadan kurtarmaya çalıştıklarını ve bundan dolayı da, bu konuyla ilgili olarak Suriye’de bir maceracılığa girildiğini söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Amerika ve bazı batılı ülkelerin sürekli olarak terörle mücadeleden bahsettiklerini ama Suriye’de isyancı teröristlere ve muhaliflere sürekli silah ve para yardımında bulunduklarını kaydederek; Suriye’nin geleceğini halkın belirlemesi gerektiğini belirtti ve “Suriye devleti, ülkenin içinde bulunduğu sorundan çıkış yolunun ancak siyasi görüşmeler olduğunu bildirmiştir” dedi.

Suriye meclis başkanı da sözkonusu görüşmede, Batılıların Suriye konusunda sürekli olarak yalan haber ve iddialarda bulunduklarını ve bunun son örneğinin de Suriye’nin kimyasal silah kullandığına dair iddiaları olduğunu belirterek; ‘Ama, hepimiz onların bu gibi bahaneleri gündeme getirerek Irak’ta neler yaptıklarını çok iyi biliyoruz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (30) içerik yüklenmiştir.