HaberlerLatin Amerika

Latin Amerikalı basın heyeti: Teröristlere ait silahların geneli İsrail ve Batı yapımıdır

Suriye’nin tanık olduğu durumları yakından görme ve gerçekleriyle kamuoyuna aktarama hedefiyle Suriye’yi ziyaret eden Latin Amerikalı bir basın heyeti bugün; teröristlerin saldırıları neticesinde yada İsrail’in Pazar günü erken saatlerde bulunduğu çirkef saldırı neticesinde yaralanan askerleri ziyaret etti.

Venezüella, Şili, Paraguay, Arjantin ve Meksika’dan beş gazetecinin yer aldığı basın heyeti Şam’daki Şehit Yusuf el-Uzma Hastanesinde tedavi gören askerlerin sağlık durumları hakkında bilgi alarak askerlere geçmişolsun dileklerinde bulundular.

Basın heyeti; yaralı askerlerin ifadeleri aracılığı ile silahlı terör gruplarının saldırıları türleri, hacimleri ve silahlarını belgelendirirken, bu silahların büyük çoğunluğunun İsrail ve batı yapımı olduğunu ortaya koydular.

Latin Amerikalı basın heyetinin başkanı ve Suriye-Venezüella Sosyal Paylaşım Şebekelerinde İletişim Birliği başkanı Naim Şabun; yaralı askerlere ziyaretin, komplocuların Suriye halkı ve ordusuna karşı yürüttükleri saldırının hacmini göstermekle birlikte kahraman askerlerin terörle mücadelesindeki yiğitliklerine ışık tutuma hedefi taşıdığını belirtti.

Basın heyetindeki gazeteciler açıklamalarında; Suriye’nin maruz kaldığı tüm baskı ve teröre karşı güçlü bir mücadele sergilediklerini ifade ederken, çok sayıda medya organının bu savaşa iştirak ettiklerini ve müthiş bir dezenformasyon yürüttüklerini belirttiler.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.