FilistinHaberlerOrtadoğu

Liberman: Gazze’ye Yönelik Askeri Operasyon Uzak Bir İhtimal Değil

Siyonist Rejim Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman; Gazze Şeridi’ne kapsamlı bir askeri operasyon düzenlenmesi İsraillilerin geneli için zorunludur ancak son seçenek olarak bu seçeneği kullanmak uzak bir ihtimal değildir, açıklamasında bulundu.

Yedioth Ahronot gazetesine konuşan Liberman ayrıca, Kudüs işgalcisi Siyonist Rejim tarafından Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların artabileceğini belirtti. Liberman daha sonra, İsrail’in Gazze’de ateşkes yapılmasını kabul etmediğini iddia ederek; ortada herhangi bir ateşkes yoktur ve biz Hamas’a Cumartesi günü gayet açık ve anlaşılır bir mesaj verdik ve bu mesaj sözlü değil uygulamalıydı, umarım mesaj yerine ulaşmıştır, her durumda top artık onların sahasındadır, ifadelerini kullandı.

Tüm bunlar yaşanırken Siyonist Rejim medyası geçtiğimiz hafta boyunca rejim ordusu komutanlarından naklederek, İsrail Ordusunun hiçbir zaman ateşli uçurtmalar nedeniyle Gazze’de bir savaşa dahil olmayacağını duyurdu.

Liberman açıklamalarının devamında tehditte bulunarak; İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik operasyon yapmasının önünde, hatta bu operasyon çok şiddetli ve acı olsa dahi hiçbir engel olmadığını çünkü artık kendilerinin bu durumun devam etmesini kabul edemediklerini ifade etti.

Netanyahu’nun ateşli uçurtmalarla ilgili açıklaması

Öten yandan Siyonist yerleşimcilerin yaşadığı Syderot kasabını ziyaret eden Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, ateşkesin ateşli uçurtmaları ve balonları kapsamadığını belirtti.

Netanyahu Siyonist Rejim’in işlediği cinayetleri örtbas etmek için, Filistinlilerin kendilerini savunmak amacıyla bireysel olarak Siyonist askerlere ve keskin nişancılara yönelik yaptıkları her eylemin yani ateşli balon ve uçurtma göndermelerinin, onlara göre uçurtma terörizmi olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.