FilistinHaberlerOrtadoğu

Liberman’la ittifak yüzünden Netanyahu’nun partisi’nde çatlama oluştu

Siyonist işgal devletinde önümüzdeki Ocak ayında gerçekleştirilecek erken seçimlerde, Netanyahu’nun partisi hükümeti kurma hakkı elde etmeye yetecek kadar bir destek temin edebileceği konusunda endişeli. O yüzden kendisine politik alanda ortak bulmaya çalışıyor. Bu amaçla kendine yakın gördüğü ve başkanlığını Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman’ın yaptığı “Evimiz İsrail Partisi” ile ittifak içinde olacağını duyurmuştu. Ancak bu ittifak onun liderliğindeki Likud Partisi’nde çatlamaya ve muhalif sesler oluşmasına yol açtı.

Likud’un bazı ileri gelen isimleri ve parti içinde önemli ağırlıkları olan birtakım şahıslar Liberman’la ittifaka karşı olduklarını ve böyle bir ittifakın kesinlik kazanması durumunda partiden ayrılacaklarını ifade ettiler. Çünkü böyle bir ittifakın parlamentodaki toplam sandalye sayısı çok olsa da Likud Partisi’ne düşen payın azalmasına neden olacağını söylüyorlar.

Fakat işgal radyosunda bugün (28 Ekim Pazar) yayınlanan bir habere göre Liberman söz konusu ittifakın artık kesinleştiği inancında ve seçimlere Likud Partisi’yle ortak bir listeyle gireceklerini söylüyor.

Liberman, Likud’un ileri gelenlerinden bu ittifaka karşı çıkanların tavırlarını da anlayamadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (29) içerik yüklenmiştir.