FilistinHaberlerOrtadoğu

Libya gemisi Çarşamba günü Gazze’ye ulaşacak

Libya lideri Muammer El-Kaddafi’nin oğlu Seyfulislam El-Kaddafi yönetimindeki El-Kaddafi Müessesesi tarafından kiralanan yardım gemisi Girit adası açıklarından uluslararası sulara girdi.

El-Kaddafi Müessesesi’nden dün (12 Temmuz Pazartesi) yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ne insani yardım taşıyan “Emel” isimli geminin Çarşamba günü Gazze Limanı’na ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

El-Kaddafi Müessesesi’nin internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeye yer verildi: “Müessese’nin gemide bulunan ekibi morallerinin yüksek olduğunu ve Çarşamba günü Gazze’ye ulaşmak için hazırlandıklarını söyledi.”

Siyonist işgal devleti, Cumartesi akşamı Yunanistan’dan yola çıkan ve Moldova bayrağı taşıyan “Emel” gemisinin rotasını Gazze Limanı’ndan Mısır’a döndürmek için yoğun bir diplomatik çaba sarf ediyor.

Siyonist işgal yönetimi, geminin rotasını değiştirmemesi halinde gemiye müdahale etmekle tehdit etti.

Gemiden bulunan El-Kaddafi Müessesesi temsilcisi Maşaallah Zuvi, “Biz silah veya şüpheli madde taşımıyoruz. Gıda, ilaç ve barışçı aktivistlerden başka bir şey taşımıyoruz” dedi.

Gemiyle kurulan telefon bağlantısında “İsrailliler gemiyi teftiş edebilirler. Şayet zerre miktarı insanlıkları varsa yükümüzü Gazze’ye boşaltmamıza izin verirler” şeklinde konuşan Zuvi, uluslararası toplumu yardım gemisinin Gazze’ye ulaşmasına izin vermesi için Siyonist işgal devletine baskı yapmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.