AfrikaHaberlerOrtadoğuTürkiye

Libya Ordusunun Resmi Sözcüsü Binbaşı Muhammed Hicazi: Türk Donanmaları Terörist Taşıyan Gemileri Koruyor

Libya Ordusu Genel Komutanlığının resmi sözcüsü Binbaşı Muhammed Hicazi Türkiye rejiminin Libya’da terör örgütleri ve tekfirci cemaatlere desteklerinin son zamanlarda ciddi bir şekilde arttığına dikkat çekerken; bunun oldukça tehlikeli bir sürece yol açacağının altını çizdi.

Libyalı muhtelif medya araçlarının bugün aktardığı açıklamalarında Binbaşı Hicazi; Türkiye rejiminin Müslüman Kardeşler ve daha başka terör örgütlere deniz yoluyla büyük destek ve gelişmiş silah temininde bulunduklarını belirtti. Hicazi bu rejimin teröristlere Türk donanmalarının koruması altında deniz yoluyla destek gönderdiğini ifade ederken, gönderilen gelişmiş silahlar arasında uçaksavar termik füzelerin bulunduğunu söyledi.

Binbaşı Hicazi Türkiye rejiminin terör örgütleri ve tekfirci cemaatlere desteğinde deniz yoluna ilaveten hava yolunu da yoğun bir şekilde kullandığını belirtti.

Libya hava güçlerinin birkaç gün önce Bingazi sahilleri açıklarında Türkiye’den gelen ve uçaksavar termik füzelerle birlikte terörist taşıyan bir gemiyi imha ettiğine dikkat çeken Hicazi; Türkiye’nin Libya’da teröre karşı savaşta hava güçlerini etkisizleştirme çabasında olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin terör ve tekfirci cemaatlere silah ve terörist taşıyan gemilerin korunması için deniz kuvvetlerini kullandığına dikkat çeken Binbaşı Hicazi; Türk deniz güçlerine ait savaş araçlarının silah ve terörist taşıyan gemilere Libya deniz sularına girmelerine dek eşlik ettiklerini söyledi. Hicazi Libya hava güçlerinin birkaç gün önce yabancı terörist ve büyük miktarda cephane taşıyan bir gemiye eşlik eden ve onu Libya deniz sularına girinceye dek koruma sağlayan Türk donanma güçlerini gözetlediğini belirtti.

Libya Ordusunun resmi sözcüsü Binbaşı Hicazi; Türkiye’nin terör örgütleri ve tekfircilere artan desteğinin ciddi bir tehlike taşıdığının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.