AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Libya siyonist rejimle esir değişimi pazarlığı yapıyor

Libya lideri Muammer El-Kaddafi’nin oğlu Seyfulislam El-Kaddafi, salıverdikleri Siyonist işgal devleti vatandaşı karşılığında Siyonist işgal zindanlarındaki bazı Filistinli esirlerin serbest bırakılacağını söyledi.

“Bir İsrailliyi hapiste tutmaktansa Filistinli kardeşlerimizin bırakılması daha iyidir” diyen Seyfulislam El-Kaddafi, Siyonist işgal yönetimiyle varılan anlaşmanın detaylarının birkaç gün içinde açıklanacağını ifade etti.

Siyonist işgal devletinin kaç Filistinli esiri serbest bırakacağı hakkında bilgi vermeyen ve Siyonist fotoğrafçıyı kullandığını kabul eden Seyfulislam El-Kaddafi, “Bir fırsatçı olarak görülebilirim ama niyetim halisti” dedi.

Tunus pasaportuyla Libya’ya girdikten sonra Siyonist işgal devletinde bulunan bir Yahudi Derneği için Libya’daki tarihi Yahudi mekanlarının fotoğraflarını çekerken yakalanan Siyonist fotoğrafçı 5 aydır hapiste tutuluyordu. Trablus yönetimi, Siyonist işgal devleti vatandaşlarının ülkeye girişine izin vermiyor.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) ile Gazze’ye yardım anlaşmalarının imza töreninde konuşan Seyfulislam El-Kaddafi, Siyonist fotoğrafçının casus olmadığını belirterek, “İsrailliler, pasaportunda Yahudi ismi yazılı İsrailli bir casus göndermezler” dedi.

Siyonist Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Pazar günü serbest bırakılan fotoğrafçı karşılığında Libya’nın Gazze’ye 20 prefabrike ev göndermesini kabul ettiklerini söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.