AfrikaHaberler

Libya’da 50 bin paralı asker halka saldırıyor

Libya’da Müslüman halkın iktidar olmasını istemeyen siyonist işgal yönetiminin Kaddafi yönetiminin düşmesini engellemek için bazı Afrika ülkelerinden topladığı paralı askerlerle Kaddafi’yi desteklemeye çalıştığını dile getirdiler.

Siyonist kaynaklar devamla şunları ifade ettiler: “İsrail yönetimi Libya’daki gelişmeleri güvenlik ve stratejik açıdan ele alıyor ve Kaddafi’nin gitmesinin buradaki Müslümanları iktidar yapacağını düşünüyor. Onun için İsrail başbakanı Benyamin Netanyahu, Güvenlik Bakanı Ehud Barak ve Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman geçen Salı günü (18 Şubat) yaptıkları üçlü toplantıda Kaddafi’nin yanında çarpışmaları için Afrika’dan paralı asker toplayıp Libya’ya göndermeyi kararlaştırdı. Dışarıya sızan bilgilere göre toplantıya katılan yetkililer, Afrika’nın birçok ülkesinde özel güvenlik hizmeti veren İsrailli Global CST şirketinin müdürü General Yisrael Ziv’in Gine, Nijerya, Çad, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mali, Senegal ve Sudan’ın güneyindeki Darfur bölgesinden topladığı paralı askerleri özel yollarla Libya’ya gönderip Libya istihbarat şefi Abdullah Es-Sennusi’nin emrine verme talebini de onayladı.”

Kaynaklar devamla, General Ziv, işgal devleti eski Dışişleri Bakanı Şalomo Ben Ami ve Paris eski büyükelçisinin Çad’ın başkenti N’Camena’da Libya istihbarat başkanı ile bu konuyu görüştüklerini ifade ettiler.

Siyonistlerden paralı asker talep eden Libya İstihbarat şefinin buna mukabil şimdilik beş milyar dolar para ödeyecekleri taahhüdünde bulunduğu ifade edildi.

Afrika’nın değişik ülkelerinden toplanan paralı askerler önce Çad’a ardında da hava yoluyla Libya’nın değişik şehirlerine transfer edildiler.

Sayıları elli bini bulan bu askerlerin Rus, Amerika, İngiltere yapımı silahlarla donatıldıkları belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.