FilistinHaberlerOrtadoğu

Libyalı ailelerin yardımları Gazze halkına dağıtıldı

Filistinli ailelerle Libyalı aileler arasında kurulan ve Uluslararası Barış ve Yardım Örgütü’nce organize edilen kardeşlik projesi kapsamında Libyalı ailelerin Gazze’deki Filistinli ailelere gönderdiği yardımlar Filistin Başbakanı İsmail Heniyye gözetiminde dağıtıldı.

Gazze’deki Başbakanlık Konutu’nda dün (12 Ağustos Perşembe) yardımları teslim alan Heniyye, başta Libya lideri Muammer El-Kaddafi olmak üzere Libyalıların Gazzeli bin aileye verdiği desteğe teşekkür etti.

Bu tür yardımların Arap ülkelerinin ve İslam ümmetinin onurunu ve kutsal değerlerini savunmada en ön safta yer alan Filistin halkının direnişini güçlendirdiğini ifade eden Heniyye, İslam ülkelerinin bu kardeşlik projesini örnek alarak Gazze’deki hükümetle işbirliği yapmasını istedi.

Uluslararası Barış ve Yardım Örgütü Başkanı Halit El-Humeydi ile Gazze ziyareti sırasında Filistin halkının abluka karşısındaki direnişini bir takım projelerle güçlendirme yollarını konuştuklarını belirten Heniyye, bu projelerden birinin de Filistinli aileler ile Libyalı aileler arasında kurulacak kardeşlik olduğunu ifade etti.

Özellikle Furkan Savaşı’ndan sonra ablukanın kırılması için yaptığı çalışmalar ve düzenlediği yardım kafileleri dolayısıyla Uluslararası Barış ve Yardım Örgütü’ne teşekkür eden Heniyye, Arap ülkelerinin ve İslam ümmetinin Filistin’in stratejik derinliği olduğunu ve bu nedenle bu ülkelerin Filistin direnişini desteklemeleri gerektiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.