HaberlerOrtadoğuSuriye

Libyalı gazeteci:Katar Emiri’nin Suriye’yi yıkma hevesi kursağında kaldı

Libyalı gazeteci yazar Milat Ömer el-Mezuği; Katar Emirinin sağlık nedenlerinden dolayı yönetimden çekileceği ve sandalyesini oğlu Temim’e teslim edeceğine ilişkin haberlerle alay ederek, asıl sebebin Emirin Suriye ve halkına yönelik hedeflerini gerçekleştirmede düştüğü umutsuzluk olduğunu belirtti.

Katar Emiri Hamad’ın Suriye’deki emelleri ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ı yönetimden düşürme hayallerinin kursağında kaldığını belirten gazeteci; el-Esad’ın halkı ve ulusalcı ordusuyla Suriye’yi hedef alan planları çökertmeyi başardığını, bundan öteye giderek de direniş ekseni ve milliyetçi Arapları etrafında toplamayı başardığını ifade etti.

Libyalı gazeteci tüm bunların Katar Emiri Hamad ve Suriye’yi hedef alan bir çok yöneticiyi ciddi bir şekilde rahtsız ettiğinin kesinlikle bir gerçek olduğunu belirtti.

Katar Emiri’nin Suriye’de teröristleri desteklemeye ve finanse etmeye harcadığı paraların hayali miktarda olduğuna dikkat çeken gazeteci; bunun da kendisini üzdüğünü ekledi.

Gazeteci Hamad’ın sandalyesini çocuğuna terk etmesinin bir başka nedeninin ise, kendisinin babasını zorla sandalyeden indirdiği gibi oğlunun da bunu yapmasından endişe duyduğunu, çünkü ‘ne ekersen, onu bularsın’ atasözünü iyi bildiğini ekledi.

Libya gazetesi Katar Emiri’nin Libya, Mısır, Tunus ve Suriye’de on binlerce vatandaşın öldürülmesine yol açtığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.