FilistinHaberlerOrtadoğu

Lieberman: Abbas artık kimseyi temsil etmiyor

Siyonist işgal yönetimi Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, bütün Filistinlileri temsil etmeyen Mahmut Abbas ile görüşme yapmanın fazla bir anlam taşımadığını söyledi.

Siyonist radyolardan birine demeç veren Lieberman şöyle dedi: “Ortağımız Mahmut Abbas sorunlu biridir. Bütün Filistin halkını temsil ediyor mu? Onun Gazze’yi temsil etmediği açıktır. Batı Yaka’daki meşruluğu da kuşkulu. Abbas ile bir konuda imza atmak, kendisinin başkanlık ettiği Fetih hareketinin lideriyle imza atmaktan başka bir anlam ifade etmez.”

Lieberman’ın, Abbas’ın Gazze’yi temsil etmediğini söylemesi, 2007 yılından beri tamamıyla Batı Yaka’dan kopan ve Hamas’ın kontrolüne girmiş olan bu bölgenin artık bir hakikat olarak kabul edildiğine işaret ediyor.

Lieberman sözlerini şöyle sürdürüyor: “Fakat tüm bunlara rağmen Abbas ile görüşmelerin tekrar başlamasını umut ediyorum. Önemli olan iki taraf arasında siyasi görüşmelerin durmadan sürmesidir. Ön koşul olmazsa biz buna hazırız. Görüşmeler için İsrail bilet almaya muhtaç değil.”

Lieberman, geçen Pazar günü işgal yönetimindeki yabancı büyükelçilerle yaptığı toplantıda, 1967 sınırlarına dönülse de önümüzdeki yirmi yıl içinde Filistinlilerle bir barış anlaşmasına varmanın çok zor göründüğünü söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.