FilistinHaberlerOrtadoğu

Lieberman: Batı Yaka’yı kaybedeceksiniz

İşgal devleti Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Mahmut Abbas ve Selam Feyyad’ın şahsında Fetih yönetimine çok sert uyarılarda bulundu.

Lieberman yaptığı açıklamada Abbas yönetiminin iki yıl içinde bir Filistin Devleti kurma niyetinde olduğunu iddia ederek şöyle dedi: “Abbas ve Feyyad’a şunu söylemek istiyorum. İsrail’le görüşmeleri doğrudan ve hemen başlatmazsanız, iki yıl içinde bir devlet kuramayacağınız gibi, daha önce Gazze’yi nasıl kaybettiyseniz Batı Yaka’yı da kaybedeceksiniz.”

Lieberman sözlerini şöyle sürdürdü: “Abbas’ın gerçekten görüşmelerde ortak olup olmadığı belli değil. O fiilen zaten Gazze’ye hâkim değil. Seçimleri üçüncü defadır erteliyor. Ben, bir Filistinliyle masaya oturup anlaşmaya imza attıktan sonra, ikinci bir şahsın gelip ben daha önceki şahsın imzaladığını tanımıyorum demeyeceğinden emin değilim.”

Liebarman Bar İlan Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, Dışişleri Bakanlığına geldiğinde gördüğü tepkiye de değinerek şöyle devam etti: “Bana niye barışa karşısın, diyorlar. Onlara diyorum ki, ben realiteden yanayım. Gerçekte, Filistinlilerle bir barışa varmak için denemediğimiz hiçbir yol kalmadı.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.