İslami Davet

Lieberman, Direnişçilerin Evlerinin Yıkılması Uygulamasını Genişletmek İstiyor

29 Ekim 2017 18:08

İşgal rejimi Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’ın Filistinli eylemcilerin evlerinin yıkılması uygulamasının alanını genişletmeye çalıştığı ifade edildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Lieberman’ın sadece İsraillilerin öldüğü eylemleri gerçekleştirenlerin değil İsraillilerin yaralandığı eylemleri gerçekleştirenlerin evlerinin de yıkılmasını istediğini yazdı.

Haberde, Lieberman’ın İsraillilerin ölümüyle sonuçlanan eylemlerin failleri gibi yaralanmayla sonuçlanan eylemleri gerçekleştiren Filistinli direnişçilerin evlerinin de yıkılmasının hukuki açıdan mümkün olup olmadığının incelenmesini talep ettiği belirtildi.

Gazetenin bugünkü (29 Ekim Pazar) sayısında yer alan haberde Lieberman’ın “Ölümle sonuçlanan saldırılar ile yaralanmayla sonuçlanan saldırılar arasında hiçbir fark yok” dediği belirtildi.

Haberde, İsrailli bakanın her iki durumda da eylemi gerçekleştirenlerin evlerinin yıkılması gerektiğini söylediği ifade edildi.

İşgal yönetimi son dönemde işgal askerlerinin veya yerleşimcilerin ölümüyle sonuçlanan eylemlere karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Filistinli direnişçilerin ailelerine ait onlarca evi yıktı.

Lieberman, Direnişçilerin Evlerinin Yıkılması Uygulamasını Genişletmek İstiyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık