FilistinHaberlerOrtadoğu

Lieberman: Eyleme Misilleme Olarak Adam Yerleşkesinde 400 Konut Yapacağız

Siyonist işgal rejimi Savaş Bakanı Avigdor Lieberman, bugün (27 Temmuz Cuma) yaptığı açıklamada Ramallah ile Kudüs arasında bulunan ve dün feda eylemine sahne olan Adam Yahudi yerleşkesinde 400 yeni konut inşa edeceklerini duyurdu.

Sosyal paylaşım hesabı üzerinden açıklama yapan Lieberman “Bu sabah Adam yerleşkesinde 400 konut inşa etmeye karar verdim. Plan önümüzdeki haftalarda planlama kurumlarında da kabul edilecek. (Direniş eylemlerini kast ederek) teröre karşı ey iyi karşılık Batı Yaka’daki yerleşkeleri artırmaktır” dedi.

İşgal altındaki Kudüs şehriyle Ramallah arasında bulunan ve gasp edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edilmiş olan Adam diğer adıyla Geva Binyamin Yahudi yerleşkesinde dün akşam Filistinli genç Muhammed Tarık (17) tarafından gerçekleştirilen feda eyleminde bir Siyonist hayatını kaybetti, ikisi de yaralandı.

Feda eylemini gerçekleştiren Filistin genç Muhammed Tarık ise işgal güçlerinin ateşiyle şehit edildi.

Adam yerleşkesi yasadışı bir şekilde 5 Temmuz 1983 yılında gasp edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edildi. Resmi olarak Nisan 1984 yılında duyurulan yerleşke, 14 Mayıs 1984 tarihinde açıldı. 

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.