HaberlerLatin Amerika

Lieberman, faşist ve ırkçı biridir

Brezilyalı üst düzey bir yetkili, katil İsrail Dışişleri Bakanı Liberman’ın Brezilya ziyareti arifesinde verdiği bir demeçte onu bir “Faşist” olarak tanımladı.

Brezilya İşçi Partisinin uluslararası ilişkiler işi sorumlularından Walter Poomar, katil İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman’ın bu ülkeye yapacağı ziyaretin arifesinde yaptığı bir konuşmada “Liberman Faşist ve ırkçı biridir” diye vurguladı.

Poomar ayrıca “Brezilyalı Solcular, Liberman ve siyasetlerine karşı bir protesto gösterisi düzenlemeye hazır durumundalar” diye konuştu.

Öte yandan Brezilya Dışişleri Bakanlığından bir Sözcü, Walter Poomar’ın Liberman hakkında söylediklerinin, onun şahsi görüşü olduğunu ve Brezilya hükümetinin bakış açısını yansıtmadığını belirtti.

Katil İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir bildiride de, Liberman’ın Brezilya ziyaretinin, İran’ın Latin Amerika ülkeleri üzerindeki nüfuzunun incelenmesi gayesiyle bu bölgeye yapacağı 10 günlük ziyareti çerçevesinde gerçekleştirileceği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.