FilistinHaberlerOrtadoğu

Lieberman: “Hamas Gazze Şeridi’ne Yakın Yerleşkeleri İşgale Hazırlanıyor”

İşgal rejimi partilerinden fanatik “İsrail Evimiz” Partisi Genel Başkanı Avigdor Lieberman, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın gelecek olası bir savaşta Gazze Şeridi’ne yakın Yahudi yerleşkelerini işgal etmeye hazırlandığını söyledi.

Lieberman, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarının güneyindeki Bi’r Es-Seba’da dün (16 Nisan Cumartesi) düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, işgal hükümeti başkanı Benyamin Netanyahu’nun Hamas karşısında psikolojik eziklik yaşadığını ve işgal rejiminin bölgede sükûnet için Hamas ile müzakere yaptığını ifade etti.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalının aktardığına göre Lieberman, “Hamas liderlerinin niyetleri açıkça belli oldu, İsrail’le savaşa hazırlanıyorlar” dedi ve Hamas’ın gelecek savaşa hazırlık için askeri güç inşa etmeyi sürdürdüğünü belirtti.

Hamas’ın Gazze Şeridi’ne dilediği gibi füze sokabilmek için liman inşa etmek istediğini kaydeden Lieberman, işgal rejimi güvenlik birimlerinin Hamas’ın iki ya da üç yerleşkeyi işgal etmeyi planladığını tahmin ettiklerini söyledi.

İşgal hükümetinin Hamas’a yönelik politikalarının zayıf olduğunu iddia eden Lieberman, işgal rejiminin Hamas’la Mısır ve Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi aracılığıyla müzakere ettiğini ve Hamas’ın savaşa uygun gördüğü bir anda girmek için bu yanlış politikayı istismar ettiğini öne sürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.