FilistinHaberlerOrtadoğu

Livni: Ordusuz bir Filistin devleti kurulabilir

Siyonist işgal devletinde ana muhalefette bulunan Kadima Partisi Genel Başkanı ve şu anki hükümetten önceki Ehud Olmert hükümetinde de Dışişleri Bakanlığı yapmış olan Tzipi Livni, Olmert hükümeti döneminde Dışişleri Bakanı olarak Filistinlilerle yaptıkları görüşmelerde, ordusuz bir Filistin devleti kurulması konusunda anlaştıklarını iddia etti.

Tzipi Livni yaptığı açıklamada, Filistinlilerle yapılan dolaylı görüşmelerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, yapılacak sağlıklı görüşmelerin İsrail’in çıkarına olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan işgal devletinin kuruluşunun 62. yıldönümü münasebetiyle İtalya’daki işgal devleti büyükelçiliğinde yapılan etkinliğe katılan İtalyan Başbakanı Silvio Berlusconi, Siyonist elçiye dönerek şöyle dedi: “İtalya sizinle dayanışma içinde olmaktan ve sizinle dost olmaktan gurur duyuyor. Avrupa ülkeleri arasında size en yakın ülkenin İtalya olduğunu ifade etmek için buradayız.”

İtalya haber ajansı da, İtalya Başbakanı Berlusconi’nin “İsrail’in bir gün Avrupa Birliği’ne tam üye olacağını hayal etmeye devam ediyorum” dediğini kaydetti. İtalya Başbakanı işgal devletine yapığı ziyarette de, işgal devletinin Avrupa Birliğine üye olmasını arzu ettiğini ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.